Konopna Farmacja w oczach prasy! Fakt!

Konopna Farmacja w oczach prasy! Fakt!

W Katowicach

Otworzyli pierwszą w Polsce konopną aptekę!

Nie do wiary! W kraju, w którym nawet posiadanie marihuany jest nielegalne działa sklep sprzedający produkty na bazie konopi! I to całkiem legalnie. Chodzi o "Konopną Farmację" przy ul. Słowackiego w Katowicach.

Jak to możliwe? Konopna Farmacja nie ma nic wspólnego ze sprzedażą narkotyków. Właściciele sklepu zapewniają, że produkty przez nich oferowane to dermokosmetyki na bazie konopi lnianych, które nie zawierają w sobie psychoaktywnej substancji THC.

W tych roślinach znajduje się jednak dobroczynne dla ludzkiego zdrowia CBD. W "Konopnej Farmacji" można kupić kremy, maści, olejki, mydło czy syropy dla dzieci. Wszystko posiada atesty Unii Europejskiej. 

- Produkty, które oferujemy naszym klientom są bezpieczne i nie mają nic wspólnego z narkotykami - mówi Łukasz Dzieciaszek, współwłaściciel "Konopnej Farmacji". - Od momentu otwarcia cieszymy się sporą popularnością. Zapewniam jednak, że nie sprzedajemy marihuany. Nasze towary wspomagają leczenie różnych dolegliwości i działają przeciwbólowo.  

Legalność działania "Konopnej Farmacji" potwierdza także policja.

- Według wstępnych opinii ten sklep działa w pełni legalnie - mówi kom. Jacek Pytel z katowickiej policji. - Na pewno będziemy jednak przeprowadzać kolejne kontrole. 

Okazuje się, że w najbliższym czasie podobne sklepy mają powstać jeszcze w Rzeszowie, Krakowie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Krynicy Górskiej, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Wszystkie, tak jak "Konopna Farmacja" mają oferować produkty na bazie konopi lnianych zawierających substancję CBD

Leki wytworzone na bazie konopi okazały się niezwykle skuteczne w leczeniu raka, stwardnienia rozsianego czy padaczki. Kto wie, może w najbliższym czasie farmaceuci coraz pilniej zaczną przyglądać się możliwościom tej rośliny? Owiane dotychczas złą sławą konopie przy odrobienie szczęścia mogą stać się receptą na wiele groźnych chorób.